Shorti për fazën tjetër në Champions League mund të tregohet i pamëshirshëm për Realin e Madridit.

Manchester United, Paris Saint-Germain, Manchester City, Liverpool, Roma dhe Besiktas janë kundërshtarët e mundshëm të Real Madridit.

Kampioni i Evropës pritet të ketë një kundërshtar të fortë për shkak se përfundoi e dyta në grup që do të thotë do të përballet me një prej skuadrave që u pozicionua e para në fazën e grupeve.

Sot në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shori për të përcaktuar përballjet për fazën e 1/16 në Champions League.

Image

Artikulli paraprakPrapaskena: Mourinhon e godasin me shishe, gjakoset Arteta
Artikulli tjetërBoston kthehet shpejtë, superndeshje në New Orleans