Sezoni 2016/17 është mbyllur thuajse në të gjitha kampionatet europiane, teksa janë përcaktuar një pjesë e madhe e ekipeve që do të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.
Bayern, Chelsea, Juventus dhe Monaco, të cilat janë shpallur kampion në vendet e tyre do të jenë kokë grupi, ndërkohë që Barcelona, Atletico Madrid dhe PSG janë tri nga ekipet e mëdha që kanë përfunduar në vazon e dytë.

Më poshtë mund të shikoni ekipet në vazon e parë dhe të dytë, pasi vazo e tretë dhe e katërt ka shumë dilema për shkak të raundeve parakualifikuese.

VAZO 1
Real Madrid
Bayern Munich
Chelsea
Juventus
Benfica
Monaco
Spartak Moscoë
Shakhtar Donetsk

VAZO 2
FC Barcelona
Atletico Madrid
PSG
Borussia Dortmund
(nëse kualifikohet në raundin e katërt)
Manchester City
Porto
? E pacaktuar

Artikulli paraprakEkskluzive: Ardian Kozniku mysafir i Zvonimir Boban, kjo është porosia e njeriut të dytë në UEFA
Artikulli tjetërLiverpool godet fuqishëm më të përfunduar kampionati