Shorti i play-off në Europa League ishte i pamëshirshëm për skuadrat shqiptare, Partizani i Tiranës dhe Shkëndija e Tetovës.

Skuadra e Partizanit në “play-off” do të takohet me skuadrën ruse te Krasondar, kurse Shkëndija me skuadrën belge Gent.

Këto janë qiftet komplete të Play-off në Europa League:

SHORTI EUROPA LEAGUE

Artikulli paraprakShuhet ëndrra e gjigantëve evropian: Icardi me kontratë të re?
Artikulli tjetërDyluftim i ashpër Chelsea – PSG për talentin brazilian, por..?