Në Monaco të Francës u hedh shorti në Europa League, ku padyshim se interesimi më i madh ishte të kuptojmë se në cilën grup do të luajë Skënderbeu, dhe me cilët kundërshtarë.
Skuadra korçare do të jetë pjesë e grupit B me Partizanin e Beogradit, Dinamo Kiev dhe Young Boys.

Pa dyshim grupi më i fortë dhe më interesant do të jetë ai E ku janë Lyon, Everton, Atalanta dhe Limasoll. Milan është top favorit në grupin D, si dhe Arsenali në grupin H
Më poshtë mund t’i shokoni grupet një nga një.

Grupi A
Villarreal
Maccabi Tel Aviv
Astana
Slavia Praha

Grupi B
Dinamo Kiev
Yourng Boys
Partizan
Skënderbeu

Grupi C
Sporting Braga
Ludogorets
Hoffenheim
Basaksehir

Grupi D
Milan
Austria Viena
Rijeka
AEK

Grupi E
Lyon
Everton
Atalanta
Limasoll

Grupi F
Kopenhagen
Lkotomotiv Moska
FC Sheriff
FC Zlin

Grupi G
Vivtoria Plzen
FCSB
Beer –Sheva
FC LUgano

Grupi H
Arsenali
Bate Borisov
Koln
Crvena Zvezda

Grupi I
Salsburg
Marseille
Vitoria SC
Konyaspor

Grupi J
Atl.Bilbao
Hertha Berlin
Zorya Luhansk
Ostersunds

Grupi K
Lazio
Nice
Zulte Waregem
Vietesse

Grupi L
Zenit St.Petersburg
Real Sociedad
Rosenborg
Vardar

Artikulli paraprakLajm i keq për Juventinët: Marchisio mungon 3-4 javë
Artikulli tjetërPanucci shpall listën e lojtarëve për Lihtenshtejnin dhe Maqedoninë