Klubi nga kryeqyteti italian Roma, dukët që e ka ndërmend ta ndjek deri në fund titullin në Serie A dhe një nga repartet që kërkon përforcim është sulmi dhe nisur nga kjo zyrtarët e “ujkonjave” kanë etiketuar anëtatrin e PGS-së, Jese Rodriguez, i cili pas trasferimit në kryeqytetin francez nga Real Madrid nuk ka gjetur stabilitet në formacionin standart të Unai Emery.

jeserodriguez-cropped_1iwyd1tpi17dr1u509qgbqtitp

Sipas mediave italiane, Roma për Jese është e gatshme të sakrifikojë mbrojtësin gjerman, Antonio Rudiger, i cili poashtu është nën fokusin e kampionëve në Ligue 1.

Artikulli paraprakLegjenda e Inter: Pioli kurrë si një trajner holandez! Gabim që u shkarkua De Boer…
Artikulli tjetërÇmendet Mourinho, mediat angleze “lansojnë bombën”: Man. UTD është gati të paguajë 100 mln euro për yllin italian [FOTO]