Football Soccer Britain - Leicester City v Manchester United - FA Community Shield - Wembley Stadium - 7/8/16 Manchester United's Zlatan Ibrahimovic, Jesse Lingard and David De Gea celebrate with the trophy after winning the FA Community Shield Action Images via Reuters / Andrew Couldridge Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Sipas mediave britanike dhe italiane, Juventus ka hyrë në garë fuqishëm për portierin spanjoll të Manchester United, David de Gea, i cili vitin e ardhshëm mbaron kontratën me skuadrën angleze.

Bëhet e ditur poashtu se në garë për De Gea është edhe Real Madrid, mirëpo konkurenca për të tashmë është rritur, kurse Juventus portierin e kombëtares së Spanjës e konsideron si pasues të Giggi Buffon.

Artikulli paraprakU zhduk me 2 mln euro, zbulohet vendi ekzotik ku fshihet Indrit Fortuzi
Artikulli tjetërInteri përgjigjet: Pse Juventusi flet për ne?