Ish futbollisti i Aston Villas dhe Manchester Cityt, Dalian Atikson, ka ndërruar jetë pasi është qëlluar me armë rryme nga policia.

48 vjeçari ka mbetur i vdekur pas një aksioni policor në Telford, Shropshire, shkruan Mirror, përcjell Lajmi.net.

Policia ishin në aksion në këtë zonë pas marrjes së një informate se një person po rrezikon sigurinë e qytetarëve, shton tutje Mirror.

Policia ka përdorur armë rrymë ndaj Atikson, i cili pas tretmanit të marrë mjekësor u deklarua se ka vdekur në ora 3 të mëngjesit.

sksk realii

Artikulli paraprakDuka i shqetësuar telefonon Vokrrin: Bunjaki u ka dërguar ftesa të gjithë kosovarëve…
Artikulli tjetërZbulohet mesazhi që ia dërgoi Rashica De Biasit dhe Armand Dukës