Një fjalë e urtë popullore thotë “kur ski takat mos u shtyj me të fortin”. Kështu i ka ndodh Shkëndijës së Tetoves që në ndeshjen e kthimit për plasman në Europa League u deklasua 0-4 nga Gent, dhe në këtë mënyrë u pëshëndet nga garat evropiane.

Dukej se tetovarët mund ta përmbysin rezultatin 1-2 nga ndeshja e parë, por forca e tyre mbaroi saktësisht pas njëorë lojë kur nisi seria e golave për mysafirët. Coulibaly dy herë, Perbet dhe Neto, ishin golashënuesit e skuadrës belge që kaluan në Europa League.

Në këtë garë do të jenë pjesë edhe Krasnodar, Anderlecht, AZ Alkmaar, Astana, Genk, Osmanlispor, Paok dhe Sparta Prague.

 

Artikulli paraprakFenerbahce në Europa League
Artikulli tjetërCaio me pasaportë italiane, Milan më pranë tij