Njëri shënoi gol në ndeshjen e parë kundër Juventusit, ndërsa tjetri ishte në bankën rezervë dhe kishte telashe të shënonte kundër Pescara në barazimin 2-2, por duhet se paraqitjet e tyre në skuadrat përkatëse nuk do të zgjasin shumë.

Sipas Sky Sport Italian, Napoli dhe Fiorentina janë afër marrëveshjes apo më saktë shkëmbimit të sulmuesve, Nikola Kalinic dhe Manolo Gabbiadini.

Të dyja skuadrat janë të pajtimit për një shkëmbim të tillë, dhe pritet që shumë shpejt kjo të jetësohet.

 

 

Artikulli paraprakKinezët blindojnë Romagnoli
Artikulli tjetërMan. City, tunel me xham për të ndjekur lojtarët