Inter është edhe më tutje në kërkim të një mbrojtësi qendror dhe deri në fund të afatit kalimtar veror, do të përpiqet të gjejë dikë edekuat në atë pozicion. Sipas mediave italiane zyrtarët e klubit ia kanë vënë syrin anëtarit të Tottenham, Jan Vertonghen.

 

Por, Inter ka ide të mirë që ta sjell në Meazza reprezentuesin belg, pasi i ofron anglezëve si shkëmbim mesfushorin kroat Marcelo Brozovic. Sipas Sky Sport, kanë përfunduar bisedimet e para në mes klubeve dhe tani sigurtë priten përgjigje më konkrete nga të dyja anët, edhe pse në fund do të përfitonte klubi italian pasi mesfushori konsiderohet shumë më i shtrenjtë.

Artikulli paraprakU nda nga jeta Imer Selmanaj
Artikulli tjetërLuis Enrique 8 nga 10!