Në raportet e mbrëmjes të mediave italiane dhe angleze bëhet fjalë për një ide të re nga Arsenal për të arritur deri te sulmuesi argjentinas i Inter, Mauro Icardo.

Po sipas mediave të lartëpërmendura, Arsenal është gati të sakrifikojë Olivier Giroud për Icardi si dhe një shumë të konsiderushme te të hollave.

Artikulli paraprakIkën Candreva, Tare synon ta zëvendësojë me dy shqiptarë
Artikulli tjetërBefason Bayern: Ribery dhe Martinez për Carlos Bacca, Ancelotti është i..?