Liria e Prizrenit e fituar përballjen e sotme ndaj Onixit me rezultat të pastër 2:0.

Në këtë takim skuadra e drejtuar nga Blendi Shkëmbi, shfaqi lojë të pëlqyeshme gjatë 90 minutave lojë.

Golat për Lirinë në takimin e sotëm i shënuan Avdyli dhe Zeka.

Kujtojmë që në këtë ndeshje te Liria debutuan edhe përforcimet e deritanishme.

Duhet theksuar se Liria nga e hëna do të vazhdojë përgatitjet në Ohër./Korneri.net.

Artikulli paraprakFederer – Cilic në finale të Wimbledon-it
Artikulli tjetërZyrtare: Pas Bonucci-it, përforcimi tjetër bombastik arrinë në Milano