Dyshja afrikane e FC Prishtinës, Mankenda e Basid-Khalid, përsëri shkëlqyen në këtë stinor për ti dhënë tjetër fitore të pastër kryeqytetasëve që shkëqyen ndaj Drenicës në “Bajram Aliu”, me rezultst të pastër 0:3.

Mankenda shënoi dy herë, kurse edhe emri Khalid, u shënua në listën e golashënuesve.

Prishtina pari mundësi të fitoi edhe më bindhsëm, por Liridon Leci dështoi nga penalltia.

Prishtina e mbylli stinorin si nënkampion e Kosovës, me 72 pikë dhe tani pret të përfitojë nga ndeshja finale e Kupës e Kosovës, në mes Besës e Llapit. Ngadhnjimi eventual i pejanëve e dërgon Prishtinën në Europa League, pasi tashmë dihet se besa nuk është e licensuar për gars ndërkombëtare.

Artikulli paraprakFeronikeli fitoi bindshëm në festën e Trepçës 89
Artikulli tjetërFestë te Liria, Drita e Ferizaj në barazh