Meriton Korenica me het-trikun e tij bëhet vetëm futbollisti i 10-të që ka arritur pas luftës tremolësh dhe atë pas dy vitesh prej kur sulmuesi Khalid kishte shënuar në Gjilan kundër Dritës më 2017. Korenica tani gjithsejtë me fanellën e Prishtinës ka realizuar 23 gola, vetëm 1 më pak se Januzi dhe 5 më pak se Mankenda.

“Fitore shumë e rëndësishme si dhe ecuria jonë. Shpresojë kështu të vazhdojmë me lojëra të mira dhe çdo ndeshje t’i qasemi maksimalisht. Kemi një qëllim përpara, kupë e titull dhe duke parë që ekipi po shkon shumë mirë besoj shumë se në fund të gjithë së bashku, duke i ndihmuar njëri tjetrit, do t’ia dalim. Ky rezultat i thellë tregon më së miri punën që jemi duke e bërë. Jam jashtëzakonisht i kënaqur me gjithçka”./fcprishtina/

(Foto: Gentian Osmani)

Artikulli paraprakMunishi tregon kush janë dy lojtarët e Ballkanit që vrapojnë mbi 14 kilometra, tregon për qëndrimin apo jo te Ballkani edhe vitin tjetër
Artikulli tjetërMobile Betting house Game titles – The actual Different Samsung wave s8500 Involving Gambling