Hamburg po kalon momentet më të ëvshtira në këto pesë gjashtë vitet e fundit, pasi assesi të gjejë paqe me skuadër, rezultate dhe trajnerë të duhur që të largohet nga kriza. Edhe këtë edicion është tregimi i njëjtë pasi Hamburg pas pesë ndeshjeve të zhvilluara ka vetëm një pikë. humbja e fundit në shtëpi nga Bayern Munchen 0-1, i ka kushtuar me punë trajnerit Bruno Labbadia i cili të dielën është shkakruar, dhe për momentin Hamburg është pa trajner.

 

 

Artikulli paraprakKjo është skuadra gjermane që e dëshiron Shaqirin
Artikulli tjetërKy është goli i Bersant Celinës ndaj Vittese (Video)