Pasardhësi i Ronaldos te Portugalia, dhe mjeshtri i gjuajtjve të lira.

Kështu u konsideruan André Silva dhe Hakan Çalhanoğlu, në momentin kur u transferuan te Milan për 65 milionë euro së bashku, mirëpo paraqitjet e tyre në kampionatin italian janë të pavërejtura fare, shkruan Korneri.net.

Për sulmuesin interesim kanë shfaqur Arsenal dhe Barcelona, kurse për mesfushorin turk Fenerbahce. Mediat italiane raportojën se të dy këta futbollistë mund të shiten apo edhe të huazohen që në afatin kalimtar dimëror, për shkak të shumë problemeve të papritura që po e rrëthojnë klubin e famshëm italian. Nga entuziazmi I tifozëve të Milanos në vazhdimin e dëshpërimit . /Korneri.net

Artikulli paraprakMë mirë tash se më vonë, “Adios Bale”
Artikulli tjetërJuve mbledh yje nga Premier League, ja kush është tjetri