Ishte dita e tij e parë si trajner i portierëve të Arsenali.

Ish-portieri i klubit londinez Arsenal, Jens Lehmann, për herë të parë është rikthyer në klubin e tij të dikurshëm prej se e kishte lënë futbollin aktiv, dhe tash gjermani edhe zyrtarisht do të jetë trajner i portierëve te “togjinjtë” shkruan Korneri.net.

Për Lehmann sot (e mërkure) ishte dita e tij e parë në stërvitje dhe u prit mjaftë ngrohtë nga të gjithë e sidomos trajneri Arsene Wenger.
Kjo ditë ishte e mirë për tifozët e Aresenalit pasi klubi arriti marrëveshje edhe me sulmuesin e rrezikshëm francez, Alexandre Lacazatte. /Korneri.net

Artikulli paraprakTifozët e Milanos shpërthejnë Milanellon duke kërkuar diçka për fund…
Artikulli tjetërSeria A vuan në shekullin e ri, 25% tifozë më pak në stadiume