I madhi dhe i papërsëritshmi Wayne Rooney, është rikthyer pas plot 13 vitesh në Goodison Park për të vesh sërish fanellën e Evertonit.
Idhulli i kësaj tifozerie ka kall atmosferën që në ndeshjen e parë kampionale pasi Rooney shënoi golin e epërsisë me kokë, pas një akcioni shumë të bukur të ndërtuar nga vendasit.
Everton ka epërsinë prej 1:0 përballë Stoke City pas 45 minutave të para. /Korneri.net

Artikulli paraprakPasuesi i Neymar, ja cili është sugjerimi i Xavi Hernandez!
Artikulli tjetërChelsea tronditet që në start të Premier League