Albion Rrahmani është shpallur futbollisti më i mirë i javës së dhjetë në kampionatin e Rumanisë.

Ky lajm u bë publik nga faqja zyrtare e kampionatit rumun. Të hënën në mbrëmje sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, shënoi dy gola dhe dha asist në fitoren 3-1 të Rapid Bucuresti ndaj Cluj.

“Lojtari i Rapidit është mes sulmuesve më të rrezikshëm në Superligë, ndërsa shënoi një tjetër dygolësh”-shkruhet në faqen e Superligës së Rumanisë.

Artikulli paraprakHISTORIKE/ Euro 2025 do të organizohet në Shqipëri
Artikulli tjetërNdërhyrja e Bellingham në derbi, Correa probleme me ligamentin e gjurit