Një kurozitet që në xhiron e dytë në Premier League. Gjatë ndeshjes së parë të kësaj jave ndërmjet Stoke City dhe Man City, mbrojtësi i vendasve dhe kapiteni Ryan Shawcross, shkaktoi penallti e më pas ndaj tij u dha penalltia e dytë në ndeshje.

Një gjë e tillë nuk ka ndodh që nga viti 2011, kur të njëjtën e kishte bërë anëtari i Arsenalit, Theo Walcott. Në fund, Stoke pësoi disfatë 1-4 nga citizens.

Artikulli paraprakNuk shitet, kontrata e re u nënshkrua
Artikulli tjetërLiverpool “kush?”, Chelsea fitoi sërish