Këmbëshpejti kosovar i Stoke City dhe kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri mund të jetë zëvendësimi i Mohamed Sallah te Roma, njoftojnë mediat nga Italia.

Përveç Shaqirit, Roma është duke menduar edhe transferimin e futbollistit të Sasuolos, Berardi, megjithatë çmimi i lartë i këtij të fundit bënë që Shaqiri të jetë alternativa e parë e “romakëve”, pasi Berrardi po cilësohet shumë i shtrenjtë për kushtet e Romës./Korneri.net.

Artikulli paraprakBomba nga Italia: Allegri afër “divorcit” me Juventusin, nuk do ta besoni skuadrën e tij te re…..
Artikulli tjetërJa vendimi përfundimtar për të ardhmën nga Isco