Xherdan Shaqiri ka shënuar dy gola në fitoren në udhëtim nga Stoke City me rezultat 0-2. Fitore këtë xhiro nuk kanë arritur Arsenal dhe Tottenham të cilat barazuar me rezultat të barabartë 0-0 ndaj Midlesbrough respektivisht Bournemouth.

Nga ana tjetër fitore këtë xhiro realizoi Leicester City pasi në shtëpi mposhtën Crystal Palace me rezultat 3:1.

Artikulli paraprakDortmund shpëton me faqe të bardhë
Artikulli tjetërFitore e “çmendur” e Barcelonës në Mestalla