Nuk mbahet në mend një stinor kaq i keq për klubin e famshëm spaanjoll, Sevilla.

Sevilla deri më tash pas 1 ndeshjeve të zhvilluara në La Liga ka shënuar vetëm dy fitore, shtatë  barazime dhe shtatë humbje, duke mbledh vetëm 13 pikë, ndërsa sipas parashikimeve u eliminua edhe Liga e Kampionëve si skuadra e fundit në tabelë, shkruan Korneri.net

Sidomos humja e fundit nga Getafe 0- në kampionat, ka bërë që zyrtarët e klubit të vendosin për ndryshimin e trajnerit. Diego Alonso do të shkarkohet brenda pak orëve, ndërsa vendin e tij sipas të gjitha gjasave do ta zë Quique Sanchez Flores.

Sipas informacioneve të fundit, detajet e fundit do të diskutohen gjatë ditës, dhe spanjolli do të merr në dorë Sevillan që ta largoj nga kriza më e madhe ndonjëherë. /Korneri.net

Artikulli paraprakReali sakatoi Villarrealin
Artikulli tjetër“Duam t’i marrim të gjitha”, Lautaro: Juventusi fiton ndeshje të shëmtuara