Sevilla ka fituar në duelin e sotëm ndaj Atletico Madrid të cilën e mposhti me rezultat 1:0 në një ndeshje me raste të mira shënimi nga të dyjat palët.

Golim e vetëm në këtë përballje e shënoi Nzonzi në minutën e 73′ të ndeshjes.

Duhet theksuar se Sevilla pati edhe disa raste të mira shënimi dhe gjithashtu kishte në posedim edhe topin më shumë se sa skuadra kundërshtare.

Artikulli paraprakSpektakolare pasditja në Serie A, Inter humbi sërish, Napoli fitoi
Artikulli tjetërDe Boer mbetet edhe së paku tri ditë në krye të Interit, pas tij…