Manchester United me shumë vështërsi ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Kosovës në basketboll, pasi mposhti Blackburn Rovers në udhëtim me rezultat 1:2.

Golat për United u shënuan nga Rashford dhe Ibrahimovic, kurse golin e vetëm për Blackburn e shënoi Graham.

Artikulli paraprakPërquku MVP i finales së femrave
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Milan – Fiorentina