Edhe ndeshja e dytë ndërmjet skuadrës greke AEK dhe Milanos nuk fha gola dhe fitues.
Rosonerët luajtën pak më mirë në pjesën e dytë pasi në të parët ishin shumë të ngadalshëm dhe të parrizikshëm.
Rastin më të mirë në tërë ndeshjen e pati Ricardo Motollivo i cili e qëlloi shtyllën.
Në ndeshjen tjetër Rijeka humbi në shtëpi nga Austria Vienë 1:4, dhe kështu mbeti në fund ë tabelës me 3 pikë, një më pak se Austria, ndërsa Milan prinë me 8 pikë, dy më shumë se AEK. /Korneri.net

Artikulli paraprakSkënderbeu nuk ia doli në Beograd
Artikulli tjetërVillarreal afër kualifikimit