Pas shkarkimit të Danny Blind nga përfaqësuesja e Holandës shkaku i rezultateve negative, pritet që shumë shpejt të zbulohet emri i ri, një trajner me përvojë të madhe.
Sipas disa lajmeve te fundit që i ka marr “Gazzetta dello Sport”, bazuar nga informacionet holandeze, Louis Van Gaal, sërish mund të rikthehet në stolin e tulipanëve.

Kandidatë tjerë janë edhe Frank de Boer dhe Clarence Seedorf.

Artikulli paraprakXhaka: Nuk vij në Kombëtare sa të jetë De Biasi trajner
Artikulli tjetërIsh ylli i Sevilla, Luis Fabiano ‘nokauton’ gjyqtarin (VIDEO)