Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos u ndëshkua me karton të kuq, në El Clasicon e mbrëmshme ndaj Barcelonës, pas një ndërhyrje në Leo Messin.

Ramos insiston se ndërhyrja e tij ishte në top dhe nuk kishte qëllim lëndimin e Messit.

“Kartoni i kuq ishte i tepërt. Kurrë nuk kam pasur qëllim që të lëndoi dikë”, tha Ramos

Artikulli paraprakNadal, “mbret” i fushave me dhè. Triumfon në Monako
Artikulli tjetërFesta “epike” e Lionel Messi