XXX of ZZZ plays a XXXX in his/her fourth round match against XXXX of ZZZZ on day seven of the 2017 Australian Open at Melbourne Park on January 22, 2017 in Melbourne, Australia.

Tenisti më i mirë në botë Andy Murray, është eliminuar nga Australian Open, dhe në këtë mënyrë i bashkohet Novak Gjokovicit që kishte humbur edhe më herët nga tenisti numër 117 në botë.
Britaniku i cili e fitoi Wimbledonin e fundit dhe medaljen e artë në Olimpiadë, në 1/8 e finales u eliminua nga tenisti i 50-të, Misa Zverev me rezultat 3:1 në sete, 7:5, 5:7, 6:2, 6:4.

Murray në dhjetë vitet e fundit nuk kishte humbur asnjëherë në një Grand Slam të madh nga ndonjë tenist i ranguar më poshtë se pesë pozitat e para, ndërsa Zverev këtë ia doli, edhe pse suksesi i tij më i madh kishte qenë pozita e 45, por në vitin e largët 2009.
Deri te plasmani senzacional në çerekfinale të Melbourne, rezultatin më të mirë ndonjëherë Zverev e kishte rrethin e tretë në Wimbledon në vitin 2008.

Artikulli paraprakRamos – tifozëve të Realit: Mos na godisni kur jemi poshtë, më mirë na mbeshtetni
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Përforcimi i parë i Milanit arrinë sot, nesër ekzaminimet mjekësore