Ndeshje e cila do të bisedohet gjatë në Itali, Juventus-Salernitana 2:2, dhe goli i anuluar në fund.

Në kuadër të episodit të tretë sezonal të “Goal di Notte”, formati historik i drejtuar këtë sezon nga Michele Plastino në TMW Radio, NSL dhe TeleUniverso, ka ndërhyrë regjisori Mario Sconcerti.

Çfarë e shtyn gjyqtarin të gabon sot pavarësisht VAR-it. Ndoshta pak supozim?

“Është një çështje delikate. Ndeshja e fundit, për shembull, Juve-Salernitana, pohon një diversitet të jashtëzakonshëm në krahasim me të kaluarën: nuk mbaj mend golat e anuluar për Juventusin në shtëpi në sekondat e fundit në futbollin e vjetër. Unë rrallë e kam parë Juventusin të ekzekutojë penallti para VAR-it kundër një ekipi të vogël. Para së gjithash duhet të besojmë: TV është niveli i shkëlqyer i kohës sonë dhe detyron cilindo prej nesh të jetë i sinqertë përballë audiencës së madhe që gjykon”. /Korneri.net

Artikulli paraprakVolejboll: Italia Kampione e Botës
Artikulli tjetërSuperklasikja Boca-River, pati gjithçka, plus karton të kuq