09.08.2014, Fussball 1.Bundesliga 2014/2015, Teampräsentation FC Bayern München mit anschließendem Spiel FC Bayern AllStars gegen Manchester United Legends, in der Allianz-Arena in München, Trainingseinheit, v.l. Paul Scholes (Manchester United) und Trainer Pep Guardiola (Bayern München) im Gespräch. PUBLICATIONxNOTxINxNED 09 08 2014 Football 1 Bundesliga 2014 2015 Team presentation FC Bavaria Munich with followed Game FC Bavaria Allstars against Manchester United Legends in the Alliance Arena in Munich Training Unit v l Paul Scholes Manchester United and team manager Pep Guardiola Bavaria Munich in Conversation PUBLICATIONxNOTxINxNED

Legjenda e Manchester United dhe kombëtares angleze, Paul Scholes, ka kohë që kryen rolin e analistit në një nga televizionet britanike dhe sot ai ishte i ftuar për të analizuar ndeshjen Leicester City – Manchester City, ku pas humbjes së thellë kritikoi ashpër trajnerin spanjoll, Pep Guardiola.

“Në kohën kur ai fitoi trofe me Barcelonën e kishte ekipin e jashtëzakonshëm dhe me atë ekip do të fitonte trofe edhe një trajner i nivelit të skuadrave nga Championship-i”, tha Scholes.

Artikulli paraprakFytyrë e frikësuar pas atentatit
Artikulli tjetërSi i fiton 200 milionë euro në vit, Cristiano Ronaldo?!