SHREWSBURY, ENGLAND - FEBRUARY 22 : Morgan Schneiderlin of Manchester United during the Emirates FA Cup match between Shrewsbury Town and Manchester United at New Meadow on February 22, 2016 in Shrewsbury, England. (Photo by James Baylis - AMA/Getty Images)

Menaxheri i Tottenham Hotspur,  Mauricio Pochettino dëshiron të transferojë mesfushorin e Manchester United Morgan Schneiderlin. Pochettino ishte te Southampton kur francezi ishte transferuar për herë të parë në Premier League, dhe që nga atëherë ka simpati për tashmë 26-vjeçarin e harruar te United. Jose Mourinho nuk e ka në plan lojtarin dhe sipas të gjitha gjasave ai do të transferohet në White Hart Lane. Nëse Schneiderlin dështon, Tottenham ka alternativën tjetër Moussa Sissoko nga Newcastle.

Artikulli paraprakLajm i fundit: Chelsea ofron Fabregas te Milan, pritet përgjigja
Artikulli tjetërFiorentina ia merr Barcelonës talentin e ri Toure (Video)