Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Italia, Inter pothuasje ka kryer punë me Sampdorian që të transferojë supertalentin çek. Patrick Schick, i cili i ka mahnitur të gjithë në Serie A me talentin që posedon.

Neroaxurët e kanë ndërmend që brenda pak ditëve ta paguajnë klauzolën e lojtarit prej 25 milionë euro, dhe ta marrin më pas për edicionine ri në mënyrë që të mos befasohet nga ndonjë konkurrent tjetër.
Nga ana tjetër sigurtë Marcelo Brozovic do të largohet nga Inter me shifrën e njëtë pasi këto para po i ofron klubi anglez Tottenham.

Artikulli paraprakKompanitë e basteve zgjedhin fituesin e Champions Leagues
Artikulli tjetërFrancezi i Man UTD i gëzohet eliminimit të Man City-t