Talenti çek, Patrick Schick mund të dështoj te Juventusi apo më saktë transferimi i tij tek kampionët italian. Anëtari i Sampdorias para 20 ditëve i kreu vizitat mjekësore me Juventusin, i kaloi me mjaftë sukses, u tha se është anëtari më i ri i biankonerëve, lojtari u gëzua jashtëzakonisht shumë që do të vesh fanellën bardh e zi, por diçka ndërkohë ka ndodh, shkruan Korneri.net.

Askush nuk ka përgjigje se çfarë në të vërtetë po ndodh me këtë transferim “misterioz”, pasi ende lojtari nuk e ka nënsnhrkuar kontratën.
Mediat italiane tashmë kanë nis të hulumtojnë se për çfarë po bëhet fjalë, dhe askush deri tash nuk ka marr ndonjë përgjigje adekuate nga dy klubet e implikuara në këtë marrëveshje. Juventus ndau 30 milionë euro plus 5 milionë të tjera bonuse për talentin 21-vjeçar. /Korneri.net

Artikulli paraprakBayern nuk përjashton largimin e Sanches, por me një kusht
Artikulli tjetërEkskluzive: Bujar Shabani te Drita, 5000 euro për Feronikelin