Në ndeshjet e xhiros së 11-të në Bundesligë që ishin ne program këtë të shtunë me fillim nga ora 15:30, Schalke ka arritur fitore tejet të rëndësishme, pasi mposhti Freiburgun në udhëtim me rezultat minimal 0:1.

Në ndeshjet tjera, Leipzig ka arritur të bëjë rikthim senzacional ndaj Hanoverit edhe pse në pjesën e parë ishte duke pësuar 0:1, mirëpo në pjesën e dytë arriti që të përmbys gjithçka duke fituar 2:1.

Nga ana tjetër G’ladbach dhe Leverkusen kanë arritur qe ndeshjet e tyre ti mbyllin me rezultat identik 1:1, me Mainz, përkatësisht Augsburg./Korneri.net.

Artikulli paraprakValencia nuk po njeh rival këtë edicion! Momentalisht -1 nga lideri Barcelona
Artikulli tjetërGoli i sotëm nga Xherdani meriton të shikohet disa herë [FOTO]