Skuadra e Schalke 04 e ka fituar ndeshjen hapëse të javën në Bundesligë, pasi mposhti si musafir Bayer Leverkusen me rezultat 1:4.

Golat për mbretërit e kaltër i shënuan Burgstaller (dy herë), Hoewdes dhe Schopf, kurse golin e vetëm për vendasit e shënoi Kiessling.

Artikulli paraprakBombastike: Kapiteni legjendar mund ti bashkohet rivalëve nga Premier League
Artikulli tjetërVillarreal fitoi dhe mbeti në luftë për Champions League