Rrugët e Maurizio Sarrit dhe Fiorentinës duket se do të bashkohen sezonin e ardhshëm.

Zërat për një kalim të ish-trajnerit të Juventusit në stolin vjollcë janë shtuar duke sjellë edhe një përgënjeshtrim të Fiorentinës por që duket se është një lëvizje e radhës për të larguar zhurmën mediatike.

Palët po bisedojnë për një kontratë 3-vjeçare dhe për momentin ende nuk ka një akord por gjasat janë që sezonin e ardhshëm 62-vjeçari të rikthehet në Serinë A si protagonist.

/Supersport.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here