Trajneri i Juventus është çmendur në momentin kur u pyet nga gazetari se Napoli mos është nider i lodhur në San Paolo.

Me meritori për sukseset e Napolit në këtë stinor, kështu e komentoj ndeshjen e humbur nga Juventusi 0:1.
“Një ekip i lodhur nuk mund ta mbyllë Juventusin në zonën e tij për 70 minuta, shifra e supremacisë territoriale ishte 87 apo më saktë 13 më e lartë se ndeshjen ndaj Beneventos.
Nëse ne kemi pasur forcë për t’i mbajtur ata në zonë për kaq gjatë kjo do të thotë që ne kemi krijuar lojë. Problemi ishte se tre sulmuesit tanë këtë herë nuk ishin të shkëlqyeshëm edhe pse bënë shumë përpjekje për tu kthyer në lojë pas disavantazhit të hershëm. Ata kishin dy raste dhe njërin e shfrytëzuan”, deklaroi Sarri i cili e tha edhe një gjë shumë interesante për fund kur y pyet se tash Juventusi është afruar dhe Inter mund të del në pozitën e parë. Cilin rival e sheh më serioz për titull.

“Edhe Inter edhe Juventus janë më të fortë se ne sepse kanë bankë më të fortë, por mos harroni se në humbën ndeshjen e parë në kampionat pas më shumë se nëntë muajsh dhe është normale për një skuadër si ne, por duhet pranuar se do të jemi në mesin e ngushtë për scudetto”, përfundoi Sarri goxha i nërvozuar për humbjen. /Korneri.net

Artikulli paraprakPërfundoi kursi i parë për Licencën C
Artikulli tjetërKjo nuk është pritur nga Neymar, çmendet Spanja dhe PSG!?