Një deklaratë e tij e madhe sesi të fshihen investimet në futtbollin anglez, sesi duhet të tran sferohen lojtarët, por mos të tregohen vlerat e sakta dhe të largohen nga tatimet, kanë qenë të mjaftueshme për krerët e futbollit në Angli, që ta shkarkojnë menjëherë nga posti i përzgjedhësit te “tre-luanët”.

Sam Allardyce largohet krejt nga futbolli?

Të gjithë këto fjalë të tij janë incizuar nga e famshmja britanike “The Telegraph”, pas së cilës janë marr hapat konkrete në Federata e Futbollit e Anglisë.

Sipas lajmeve të fundit dënimi që mund t’i shqiptohet Allardyce mund të jetë me të holla, por po flitet shumë se ai mund të largohet  përfundimisht nga futbolli.

Këtë e ka thënë se fundmi shefi i FA, Martin Glenn, i cili ka thënë se Allerdyce ka bërë një kombë të tërë të keq dhe të dyshohet për se ka gjëra të tilla gjithandej.

Artikulli paraprakFutbollisti kosovar te Partizani
Artikulli tjetërBarcelona pas anëtarit të Atl.Madrid që mposhti Bayern Munchen