Muhamed Salah është vetëm një hap larg rikthimit në Premier League. Dikur anëtari i Chelsea, ishte transferuar te Fiorentina e më pas te Roma për ta dëshmuar vetën dhe cilësitë që ka, dhe shumë shpejt 25-vjeçari bëhet objektiv i skuadrave angleze, shkruan Korneri.net.

Sipas të gjitha gjasave Liverpool do të jetë destinacioni i algjerianit pasi agjenti i tij Ramy Abbas tshmë gjendet në Londër atje ku do të takohet me zyrtarë të Liverpool.
Oferta e “reds” pritet të jetë 35-40 milionë euro, kontrata e lojtarit 4-vjeçare dhe pagë vjetore nga 4,5 milionë euro. Pritet vetëm përgjigja e klubit nga kryeqyteti italian. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Kessie është i Milanos, marrëveshje intelegjente…
Artikulli tjetërKatalunia dëshiron të presë Shqipërinë, vendimi i takon Federatës Spanjolle