Dy goditje të rënda për trajneri Luciano Spalletti para derbit të madh lokal dhe evropian kundër Lazios që zhvillohet të dielën pasdite.

Për shkak të lëndimit të nyjës së këmbës së majtë gjatë seancës stërvitore kur mori një goditje nga mbrojtësi Vermaelen, sipas mjekëve të klubit sulmuesi algjerian shumë vështirë mudn të riaftësohet për derbi, kurse edhe sulmuesi tjetër i krahuat Stephan El Shaarawy, nuk pritet të jetë i gatshëm pasi edhe ai po ushtron i ndarë nga pjesa tjetër e skuadrës.

Lajme të mira janë kthimet e mbrojtësit qëndros dhe atij anësor, Thomas Vermaelen dhe Mario Riu, që ia janë bashkangjtur skuadrës në stërvitjet e fundit.

Artikulli paraprakSeria A, më shumë se 80 milionë euro përforcime nxejnë stolin!
Artikulli tjetërBayern nuk e shet kurrë Muller-in, te Man.United!