Pas disa ditë bisedimesh në mes tij, menaxherit dhe klubit Borussia Dortmund, më në fund vjen edhe zyrtarizimi. Nuri Sahin e ka vazhduar kontrarën me klubin e madh gjerman deri në vitin 2019, shkruan Korneri.net.
Lajmin e ka konfirmuar edhe faqja zyrtare e klubit ku kanë përshëndet vendimin e futbollistit 28-vjeçar turk që ka vendos të mbetet edhe për shumë vite të tjera në Signal Iduna Park /Korneri.net

Artikulli paraprakDjali si babai? Shënoi gol të bukur nga gjuajtja e lirë (Video)
Artikulli tjetërOptimizmi i madh ekziston që Lionel Messi…