Një nga trajnerët më të mirë italian në të gjitha kohërat, Arrigo Sacchi, e ka vlersuar tejmase sulmuesin e Torinos, duke dhën një deklaratë intereante për të.

“Zoti nuk i ka dhënë shumë talent, mirëpo i ka dhënë shumë pasion dhe vyrtyte të një sportisti të veçantë”, është shprehur Sacchi.

Kujtojmë që Belotti është një nga sulmuesit më më formë në futbollit italian, kurse për shërbimet e tij janë të interesuara skuadrat më të mëdha evropiane.

Artikulli paraprakRekord në ndeshjen Hawks-Cavs, Westbrook nuk mjaftoi për Thunder
Artikulli tjetërStrakosha afër kontratës së re