Sipas lajmeve të orës së fundit, Ryad Mahrez do të jetë përforcimi i fundit te Barcelona, e jo Philippe Coutinho.

Mediat britanike e sidomos gazetari i njohur James Pearce i cili është më i afërti me klubin e madh Liverpool, ka deklaruar se Coutinho nuk e ka ndryshuar mendimin që kishte gjatë tërë verës (siç thuhet, të mbetet te Liverpool), ndërsa blaugranët kanë vendosur për yllin e Leicester City, Ryad Mahrez, përcjell Korneri.net.

Mahrez i cili me herët e ka lëshuar edhe kampionin e përfaqësueses së Algjerisë, pikërisht për të kryer vizitat mjekësore, deri tash nuk ishte konfrimuar se te cila skuadër pasi në garë ishin edhe Chelsea dhe Arsenal, por tashmë po flitet se Barcelona do të jetë klubi i tij më i ri. Blaugranët do të pagujnë për kartonin e tij 50 milionë funte. /Korneri.net

Artikulli paraprakNë Turqi nuk kanë dyshime: Asamoah transferohet te Galatasaray
Artikulli tjetërLlorente shumë afër londinezëve