Më poshtë është kalendari i plotë i fazës së parë të Kupës Botërore:

Grupi A
RUSIA
ARABIA SAUDITA
EGJIPT
URUGUAJ

Dita e parë
14 qershor, Moska: RUSIA-ARABIA SAUDITE
15 qershor, Ekaterinburg: EGJIPTI-URUGUAJ

Dita e dytë
19 qershor, Shën Petersburg: RUSIA-EGJIPTI
20 qershor, Rostov: ARABIA URUGUAJ-ARABIA SAUDITE

Dita e tretë

25 qershor, Samara: URUGUAJ-RUSIA
25 qershor, Volgograd: ARABIA SAUDITE – EGYPT

Grupi B
PORTUGALI
SPANJË
MOROCCO
IRAN

Dita e parë
15 qershor, Shën Petersburg: MOROCCO-IRAN
15 qershor, Soçi: PORTUGAL-SPANJË

Dita e dytë
20 qershor, Moska: PORTUGALI-MAROKO
20 qershor, Kazan: IRAN-SPANJË

Dita e tretë
25 qershor, Saransk: IRAN-PORTUGAL
25 qershor, Kaliningrad: SPANJË-MAROKO

Grupi C
FRANCË
AUSTRALIA
PERU
DANIMARKË

Dita e parë
16 qershor, Kazan: FRANCE-AUSTRALIA
16 qershor, Saransk: PERU-DANIMARKË

Dita e dytë
21 qershor, Ekaterinburg: FRANCË-PERU
21 Qershor, Samara: DANIMARKË-AUSTRALIA

Dita e tretë

26 qershor, Moska: DANIMARKË-FRANCË
26 Qershor, Soçi: AUSTRALIA-PERU

Grupi D
ARGENTINA
ICELAND
KROACIA
NIGERIA

Dita e parë
16 qershor, Moska: ARGJENTINA-ICELAND
16 qershor, Kaliningrad: KROACIA-NIGERIA

Dita e dytë
21 qershor, Nizhny Novgorod: ARGENTINA-KROACI
22 qershor, Volgograd: NIGERIA-ICELAND

Dita e tretë

26 qershor, Shën Petersburg: NIGERIA-ARGENTINA
26 Qershor, Rostov: ICELAND-KROACI

Grupi E
BRAZIL
SWITZERLAND
COSTA RICA
SERBIA

Dita e parë
17 qershor, Samara: BRAZIL-SWITZERLAND
17 qershor, Rostov: Kosta Rika-SERBIA

Dita e dytë
22 qershor Shën Petersburg: BRAZIL-Kosta Rika
June 22, Kaliningrad: SERBIA-ZVICËR

Dita e tretë

27 qershor Moskë: SERBIA-BRAZIL
27 qershor Nizhny Novgorod, ZVICËR-COSTA

Grupi F
GJERMANI
MEXIKO
SUEDI
KOREA E JUGUT

Dita e parë
17 qershor, Moska: GJERMANI-MEXICO
18 qershor, Nizhny Suedi, KOREA Jugut

Dita e dytë
23 Qershor, Soçi: GJERMANI-SUEDI
23 Qershor, Rostov: KOREA JUGUT-MEKSIKA

Dita e tretë
27 qershor, Kazan: KOREA JUG- GJERMANI
27 qershor, Ekaterinburg: MEKSIKO-SUEDI

Grupi G

BELGIUM
PANAMA
Tunizi
ANGLI

Dita e parë
18 qershor, Soçi: BELGJIKA-PANAMA
18 qershor, Volgograd: TUNIZA-ANGLIA

Dita e dytë
23 qershor, Moska: BELGJIKA-TUNIZA
24 qershor, Nizhny Novgorod: ANGLIA-BELGJIKE

Dita e tretë
28 qershor, Kaliningrad: ANGLI-BELGJIKA
28 qershor, Saransk: PANAMA-TUNIZA

Grupi H
Poloni
SENEGAL
COLOMBIA
JAPAN

Dita e parë

June 19, Moscow: POLAND-SENEGAL
June 19, Saransk: COLOMBIA-JAPAN

Dita e dytë
24 qershor, Ekaterinburg: JAPAN-SENEGAL
June 24, Kazan, POLAND-COLOMBIA

Day treti

June 28, Volgograd: JAPAN-POLAND
June 28, Samara : SENEGAL-COLOMBIA

Artikulli paraprakSi ndal as shiu: Skiferat e kallin stadiumin e qytetit në Gjilan [VIDEO]
Artikulli tjetërHiguain befason pas ndeshjës: Ja se si i’u drejtua gazetarëve