Në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për ndeshjet e Play Offit, rrugë kjo që Kombëtareve evropiane i’a siguron një biletë për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Ndeshjet e play-off do të zhvillohen më  9-11 dhe 12-14 nëntor.

Ndërkohë fati deshi që këto skuadra të përballen mes vete:

Irlandë e Veriut – Zvicër

Kroaci – Greqi

Danimarkë – Irlandë

Suedi – Itali

Artikulli paraprakTifozët e Milanit sulmojnë Bonuccin
Artikulli tjetërRekordi/Futbollisti më i vjetër në botë është 55 vjeç dhe luan në Itali