Sipas raporteve të mediave britanike, kampionët e rinj në Premier League, është futur në garë për shërbimet e sulmuesit të Borussia Dortmund, Pierre Emerick Aubameyang, shkruan “Korneri.net.

Bëhet e ditur poashtu se Antonio Conte e dëshiron tranbsferimin e Aubameyang si zëvendësues të Diego Costas që me shumë gjasë do të transferohet në Kinë në këtë verë.

Për transferimin e sulmuesit të Dortmundit, Chelsea duhet t’i paguaj 50 milionë funte./Korneri.net.

Artikulli paraprakMerkato, Barcelona “shokon” Realin dhe Bayernin! Përparësi mund të jetë “kriza” PSG-së…
Artikulli tjetërMaqedoni-Shqipëri, befasohuni me stadiumin katastrofë. Ja ku do zhvillohet ndeshja…