Tottenham Hotspur's English striker Harry Kane (R) shoots to score their second goal during the UEFA Champions League Group H football match between Tottenham Hotspur and Borussia Dortmund at Wembley Stadium in London, on September 13, 2017. / AFP PHOTO / Glyn KIRKGLYN KIRK/AFP/Getty Images

Sipas raporteve të mediave gjermane, Bayern Munchen thuhet se janë kandidatë të mundshëm për yllin e Tottenham Harry Kane, pasi ata po kërkojnë një zëvendësues për Robert Lewandowski sa më shpejt që të jetë e mundur, me 29-vjeçarin që kërkon të largohet nga “Allianz Arena”.

Mësohet se Bayern është i gatshëm të shpenzojë për Kane, që cilësohet si një nga më të mirët në botë në rolin e tij.

Kane ka bërë 14 paraqitje në të gjitha garat për Spurs këtë sezon, duke shënuar tetë gola në Premier League dhe pesë në Ligën e Kampionëve./Korneri.net.

Artikulli paraprak“Bomba” nga Spanja: Gjiganti spanjoll shpreh gatishmëri të paguajë klauzolën e Andrea Belotti
Artikulli tjetërMund të dukët bafasi, por Neymar ka këtë klauzolë të largimit nga PSG