Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës dhe anëtari i skuadrës holandeze Vitesse, Milot Rashica po kalon nëpër një formë mjaftë të mirë në kampionatin holandez.

Ylli nga Vushtrria ka shënuar gola dhe ka bërë asistime të rëndësishme me fanellën verdh e zi.

Paraqitjet e jashtëzakonshme me skuadrën holandeze i kanë rritur edhe vlerën yllit kosovar.

Deri më tani Rashica kishte një vlerë në ‘Transfermarkt’, prej 3,5 milionë eurove./Korneri.net.

Artikulli paraprakSuperndeshja në Drenas i takoi Feronikelit, Gjilani humbi për herë të parë sivjet
Artikulli tjetërSerie A me 5 yje, të mëdhat pa ndeshjet direkte kanë humbën vetëm 6 pikë nga 159