Mesfushori fantastik francez, Samir Nasri, gjatë një interviste për mediat franceze tha se ishte i detyruar të largohej nga Manchester City, pasi nuk kishte të sigurtë vendin e titullarin në ekipin e Pep Guardiola-s.

“Jam shumë i lumtur që u transferova te Sevilla. Të këtu më kanë pritur si një yll dhe dua të jap më të mirën për tifozët tanë. Të ju them të drejtën Guardiola më kërkoi që unë të qëndroja te Manchester City, por une me dëshirën më të madhe u transferova këtu dhe nuk përfilla kërkesat e tij”, tha Nasri për mediat spanjolle.

Artikulli paraprakAguero i’a pa “sherrin” reprizave televizive
Artikulli tjetërKuiz: Dyshja e Italisë në foto janë me të njejtin mbiemër, por nuk ishin vëllëzër! Për kë bëhet fjalë?